Masz na swojej ulubionej sukience upartą plamę

Plamy na ubraniach mogą być irytująco uporczywe, ale nie muszą pozostawać tam na stałe. Nawet bardzo oporne plamy, takie jak te po czerwonym winie lub atramencie, można usunąć z większości tkanin. Zebraliśmy na ten temat sporo informacji, bo wiemy – że wolałabyś odwiedzać swój ulubiony butik z myślą o nowym fasonie, a nie szukaniu tego samego projektu, z powodu głupiej plamy na pierwowzorze. Zapraszamy do lektury!

Usuwanie uporczywych plam – od czego zacząć ratowanie ukochanych ubrań?

W przypadku wszystkich plam na tkaninach ważne jest, aby działać szybko i usunąć plamę tak szybko, jak to możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest też osuszyć plamę niż ją pocierać. Osuszanie pomaga usunąć plamę z tkaniny, podczas gdy pocieranie wpycha plamę głębiej i może uszkodzić włókna.   Bez względu na to, którą metodę usuwania plam wybierzesz, przed przystąpieniem do dalszych działań poświęć trochę czasu na przetestowanie jej na niepozornej części ubrania (na przykład naddatku szwu). Dzięki temu dowiesz się, czy metoda czyszczenia uszkodzi tkaninę. Jeśli to zignorujesz, nie pozostaje nic innego jak wejść na https://butiklalala.pl/ i kupić coś na ukojenie bólu po modowej stracie.

Butik podaje informacje o tkaninie odzieży – sprawdź, z czym masz do czynienia zanim rzucisz się na ratunek!

Instrukcje usuwania plam z tkanin nadających się do prania — w tym akrylu, juty, bawełny, dżinsu, lnu, nylonu, poliestru i spandexu — są dość proste. Inne materiały – takie jak sztuczny jedwab, jedwab i wełna – zwykle nie powinny być prane, ale nadal można usunąć z nich plamy za pomocą kilku sztuczek.   Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem poniżej, aby dowiedzieć się, jak usunąć plamy, nawet najtrudniejsze. Swój ulubiony butik odwiedź tak, czy inaczej – aby sprawdzić szczegóły materiału, który ratujesz. Jeśli uda Ci się usunąć plamę – w nagrodę też powinnaś kupić sobie coś ładnego.

Wskazówki dotyczące usuwania plam z tkanin różnego rodzaju

W przypadku rzeczy, które można prać, usuwaj plamę tak szybko, jak to możliwe, zanim będzie miała szansę zastygnąć. Użyj zalecanej metody czyszczenia dla danego rodzaju plamy.

O czym na temat danej tkaniny mogą Cię poinformować informacje o produkcie (na stronie butiku lub metce)?

 

  • dane dotyczące zawartości włókien,
  • wskazówki co do zalecanej pielęgnacji.

  Zwykle te metody zalecają zimną lub letnią wodę, ponieważ gorąca woda często utrwala plamy. Pamiętaj też, że powinnaś sprawdzić pod kątem plam jeszcze mokrą odzież, aby zobaczyć, czy plama zniknęła zanim włożysz bluzkę, bądź sukienkę do suszarki. Ciepło suszarki może utrwalić plamę i uczynić ją trwałą, a tego na pewno nie chcesz.

Nie możesz wrzucić ubrania do pralki, aby pozbyć się plamy? Odwiedź pralnię, później butik!

Jeśli przedmiot jest oznaczony jako nadający się wyłącznie do czyszczenia na sucho – zetrzyj nadmiar plamy i jak najszybciej zanieś ubranie do profesjonalnej pralni chemicznej. Pamiętaj, aby dokładnie wskazać plamę i wyjaśnić, co to jest, zanim wyjdziesz, aby sprawdzić, co nowego Twój ulubiony butik ma do zaproponowania. Należy również rozważyć pranie chemiczne nawet w przypadku tkanin nadających się do prania technicznego, jeśli poplamione ubranie należy do Twoich ulubionych, być sporych inwestycji.

Jak usunąć plamy krwi z ubrań?

Jeśli to możliwe, od razu przetrzyj mokrą plamę zimną wodą. Jeśli chodzi o ubranie, które można prać w pralce to świeże plamy należy namoczyć w zimnej wodzie, a następnie wyprać. W przypadku zaschniętych plam należy namoczyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem enzymów, a następnie wyprać.   Jeśli krwią została ubrudzona rzecz, której nie można prać – spłucz plamę zimną wodą. Nałóż odrobinę rozcieńczonego, białego octu bezpośrednio na plamę za pomocą kroplomierza i następnie znów przemyj miejsce zimną wodą. Dobrze też zrobić próbę zachowania octu z tkaniną w mniej widocznym miejscu, aby uniknąć przykrych niespodzianek i ostatecznie dołożyć sobie dodatkowego kłopotu.

About The Author

Related Posts